ЗНО 2015-2016 н.р.

На початку червня цього 2015 р., колегія МОН прийняла рішення про те, що абсолютно всі випускники шкіл України, здаватимуть ДПА в 2016 році безпосередньо у формі ЗНО. Також дані нововедення стосуватимуться і всіх тих студентів, які здобувають середню освіту у різноманітних ВНЗ І – ІІ рівнів акредитації.
Слід відзначити, що обов’язковий перелік предметів, який необхідний для сдачі зовнішнього незалежного оцінювання, залишиться незмінним. А це означає, що обов’язкові предмети, необхідні для сдачі ДПА 2016 будуть наступними:
1. Українська мова;
2. Іноземна мова;
3. Історія України або математика.
У випадку, якщо для вступу у вищий навчальн. заклад, випускникам знадобляться інші предмети, а вірніше сертифікати з деяких інших предметів, то вони матимуть можливість скласти ЗНО, при цьому, сдавати ДПА із цих предметів не буде потреби.

Якими будуть обов’язкові предмети для сдачі ДПА в 2016 році - ми розібралися, а тепер з’ясуємо чи будуть використовуватися тести для ЗНО в 2016 році? Так дійсно, зі слів директора Українського центру з оцінюв. якості освіти І. Лікарчука, наступного року також будуть застосовуватися двохрівневі по складності тести, для ДПА (ЗНО) з української літератури та мови, а також з математики.
Дізнайтеся: якою має бути структура 2015-2016 навчального року згідно рекомендацій МОН.
 цій статті ми розповімо Вам, про особливості здачі ЗНО в 2016 році, якими будуть обов’язкові предмети, а також, які слід очікувати нововведення від незалежного оцінювання. Отже, про все по порядку…
Насамперед, хотілося б відзначити, що зовнішнє оцінювання в 2016 р., пройде по зміненим правилам, які були затверджені Колегією МОН та підписані міністром освіти і науки. Відповідно до даних правил, зовн. незалежне оцінювання, для бажаючих поступити до ВНЗ, може бути проведено з наступних навчальних предметів: української літ. і мови, математики, історії України, фізики, хімії, географії, біології, а також навчальні предмети з англійської, російської, французької, німецької та іспанської мов. Крім цього, були розроблені програми ЗНО на 2016 рік, щодо здачі тестів з наступних мов: румунської, словацької, угорської, кримськотатарської, польської, болгарської, новогрецької та молдавської.
Терміни проведення ЗНО у 2016 році в Україні, будуть наступними:
- для випускників ВНЗ I-II рівнів акредитації (з 1 по 31 березня);
- для випускників ЗНЗ (з 16 травня по 30 червня);
А ось обов’язкові предмети для здачі ЗНО в 2016 році будуть наступними: українська мова та література, іноземна мова, а ось третій предмет математика або історія України, надається на вибір випускника.
Планується, що з 2016 року, буде запроваджено ще одне нововведення – ЗНО загальних навчальних компетентностей, даний тест зможуть здати ті випускники, які закінчили школу більше 5-ти років тому і результати якого можна буде використовувати для вступу у Вузи.

Нововведення вступної кампанії 2015-2016

Нововведення вступної кампанії 2015-2016
Вступна кампанія цього року не обійшлася без змін. Osvita.com.ua проаналізувала найбільш значущі нововведення, які передбачені при вступі до ВНЗ у 2015-2016 році.
Вступна кампанія у 2015 році стартує 10 липня. Якщо в навчальному закладі передбачено співбесіду або творчий конкурс, документи потрібно подати до 24 липня. Прийом документів в інші ВНЗ триватиме до 1 серпня.
Цього року абітурієнти мають право вступати відразу до 5 вищих навчальних закладів, і навіть на три спеціальності в кожному з них. Але перш ніж готувати документи, слід ознайомитися з нововведеннями, які підготувало Міністерство освіти. В першу чергу нововведення будуть протестовані на бюджетних місцях.

Головні нововведення вступної кампанії 2015-2016

1. Термін дії сертифіката ЗНО — 1 рік (раніше — 5 років).
З 2015 року сертифікат ЗНО є головним критерієм для вступу у вищий навчальний заклад. І якщо раніше абітурієнти, які закінчили школу до 2007 року (до введення ЗНО) могли вступати до ВНЗ на загальних підставах, тепер така можливість виключена. Сертифікат ЗНО діє 1 рік і повинен бути датований роком вступу.
2. Введені дворівневі тести з української мови/літератури і математики (раніше —  однорівневі).
Нововведення пов'язане з різноманітністю профілів навчальних закладів. Наприклад, рівень знань української мови та літератури для філологічного факультету повинен бути значно вищим, ніж для фізико-математичного.
Тепер тести будуть мати два рівні:
  • А - спрощений;
  • В - ускладнений.
3. Передбачена тільки одна хвиля зарахування до ВНЗ (раніше — три).
Абітурієнт в заяві про надходження буде вказувати пріоритети ВНЗ для вступу. Для цього передбачено виставлення балів від 1 (найвищий пріоритет) до 15 (мінімальний пріоритет). Ці дані вносяться в єдиний реєстр, і при наборі необхідної кількості балів, абітурієнт буде рекомендований для вступу до найбільш пріоритетного навчального закладу.
4. Бали атестата переведені на 200-бальну шкалу (раніше — 60 балів).
Стандартний 12-бальний шкільний сертифікат тепер буде переведений на 200-бальну шкалу, де, наприклад:
  • 3 шкільних бала = 118 балів за новою системою;
  • 7 шкільних балів = 152 бали за новою системою;
  • 9 шкільних балів = 171 бал за новою системою.
5. Запроваджено принцип «склав/не склав» (раніше був передбачений мінімальний прохідний бал).
У випадку, якщо абітурієнт не склав іспит, він просто не отримає сертифікат. Встановлено мінімум балів, який абітурієнт повинен набрати при здачі ЗНО. У разі недобору балів, сертифікат виданий не буде. Якщо мінімум балів набрано, то результати розраховуються за 200-бальною шкалою, яка описана вище.
6. Скасовані ЗНО з зарубіжної літератури та всесвітньої історії.
Замість цих предметів будуть введені інші, докладну інформацію кожен ВНЗ буде подавати окремо.
7. Встановлені коефіцієнти формування конкурсного бала.
Значення складових кожен ВНЗ буде оцінювати для себе самостійно. У процентному співвідношенні будуть враховуватися:
  • сертифікат ЗНО (мінімум 20% від загального бала);
  • атестат (до 10% від загального бала);
  • творчий конкурс (якщо є, до 50% загального бала);
  • бали за олімпіади, підготовчі курси, додаток до атестату та ін.
Важливо: дані нововведення в 2015 році проходять своєрідне тестування і будуть діяти для 20% бюджетних місць. З 2016 року нові правила діятимуть у всіх навчальних закладах.
Також ВНЗ як і раніше зберігають за собою право прописати додаткові правила прийому абітурієнтів, тому за детальною інформацією слід звертатися безпосередньо в бажаний навчальний заклад.

Немає коментарів:

Дописати коментар