понеділок, 29 лютого 2016 р.

Скіфські прокляття ( Документ кіно)


"Україна вражає": Полтава - сердце украинской культуры


Величайшие злодеяния в мире НКВД Сандармох місце масового розстрілу української еліти


01.03 - это день в истории (особенный взгляд, досмотреть до конца )


неділя, 28 лютого 2016 р.

Реформы Александра II


Справжня історія отамана Сірко


Іван Мазепа – Людина, Політик, Легенда


Він знехтував всім, що було йому найдорожчого в світі,
знехтував і самим життям - аби піднести свою вітчизну.

Пилип Орлик

Іван Мазепа – Людина, Політик, Легенда: Бібліографічний покажчик (370 років від дня народження Івана Степановича Мазепи (1639 – 1709), гетьмана України)/Управління культури і туризму Кіровоградської обласної державної адміністрації; Кіровоградська обласна універсальна наукова бібліотека ім. Д.І.Чижевського; Укладач: Нельга О.Е.- Кіровоград, 2009. - ....с
Бібліографічний покажчик приурочений 370-й річниці від дня народження славетного гетьмана України Івана Степановича Мазепи. До покажчика включено бібліографічні описи матеріалів про життя, політичну і громадську діяльність видатного українця, які зберігаються у фондах Кіровоградської ОУНБ ім. Д.І.Чижевського, а також електронні ресури Інтернету (всього 449 записів). 

Гай Юлій Цезар

ІСТОРІЯ СТАРОДАВНЬОГО РИМУ


Цезар Гай Юлій (13 липня 100 р. — 15 березня 44 р. до н. є.) — давньоримський політичний діяч і полководець. Походив зі знатного патриціанського роду. Під час диктатури Сулли перебрався з Рима в Малу Азію, служив у війську, жив у Віфінії та Кілікії, брав участь у захопленні Мітілени. Після смерті Сулли повернувся до Рима, де виступав на судових процесах. Щоб вдосконалити своє ораторське мистецтво, відправився на о. Родос до прославленого ритора Аполлонія Молона. Повертаючись з Родоса, потрапив у полон до піратів, заплатив за себе викуп, а потім жорстоко помстився розбійникам, несподівано захопивши їх і засудивши до страти. У Римі Цезар отримав посади жерця-понтифіка і військового трибуна, а з 68 р. до н. є. — квестора; одружився з Помпеєю, родичкою Гнея Помпея. Зайнявши в 66 р. до н. є. посаду едила, займався благоустроєм міста, організацією пишних свят, хлібних роздач.

субота, 27 лютого 2016 р.

История Римской Империи Документальный фильм


Шевченко Т.Г.


Шевченко художник


Серед плеяди видатних діячів української культури Тарасові Григоровичу Шевченку (1814–1861) належить особливе місце. Поборником правди і свободи називають його. Він своєю полум’яною поетичною і мистецькою творчістю виражав споконвічні вільнолюбні прагнення нашого народу.
Тарас Шевченко як художник займає одне з найпочесніших місць в українському образотворчому мистецтві. Він прекрасно володів всіма відомими тоді засобами графічного зображення.
Обдарований від природи хлопчина рано відчув тягу до малювання. Ще змалку крейда і вуглинка були для нього неабиякою радістю. Малював ними стіни, лави, стіл... Малював у хаті і надворі, вдома і в гостях... Якось прийшла сестра Катерина з панщини і не впізнала своєї хати: візерунками розмальовані стіни, долівка і навіть призьба. Хлопець любив зображувати птахів, звірів, людей.
Талант художника проявився в Тараса Шевченка значно раніше, ніж талант поета. Якщо перші літературні спроби припадають на 1836–1837 роки, то найбільш ранній малюнок, що дійшов до нас і відомий під назвою “Погруддя жінки” або “Жіноча голівка”, датований самим автором ще 1830 роком. З цієї юнацької роботи і розпочалась творчість видатного художника.
Одалиска 1840 г. 16,3 х 20,5 см.
Национальный музей Тараса Шевченко, № г-297.
Сон бабусі і онучки 1840 г. 21,9 ? 27,6 см.
Національний музей Тараса Шевченка, № г-800.
Юний Шевченко прибув у лютому 1831 року до столиці Російської імперії Петербурга, подолавши разом з іншими кріпаками пана Енгельгардта сотні верст глибокими снігами Прибалтики і російської Півночі. З цього часу почалося його тривале столичне життя, сповнене боротьби за існування, незгасного бажання стати вільним, вивчитися на професіонального художника.
1832 року пан віддав Шевченка на навчання в майстерню одного з найкращих художників В. Ширяєва, законтрактувавши його на чотири роки.

Тарас Григорович Шевченко

 
Тарас Григорович Шевченко народився 25 лютого (9 березня за н. ст.) 1814 р. в с. Моринці Звенигородського повіту Київської губернії.
Його батьки, що були кріпаками багатого поміщика В. В. Енгельгардта, незабаром переїхали до сусіднього села Кирилівки.
1822 р. батько віддав його “в науку” до кирилівського дяка. За два роки Тарас навчився читати й писати, і, можливо, засвоїв якісь знання з арифметики. Читав він дещо й крім Псалтиря. У поезії “А. О. Козачковському” Шевченко згадував, як він школярем списував у бур'янах у саморобний зошит вірші Сковороди та колядку “Три царіє со дари”.

Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «ЛЕЛЕКА – 2016»

Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «ЛЕЛЕКА – 2016»  10-12-2015, 18:00 |На сайті з’явилася інформація про організацію та проведення конкурсу у 2016 році. Цю інформацію Ви можете переглянути у папці «Конкурс «ЛЕЛЕКА» – розділи: «Про конкурс у 2016 р.» та «Реєстрація».Міжнародний учнівський конкурс юних істориків «ЛЕЛЕКА – 2016»  відбудеться 24 березня 2016 року.Заявки та списки від навчальних закладів та районів необхідно надсилати до обласних координаторівЗаявки від регіонів та списки учасників будуть прийматися Оргкомітетом  до 25 лютого 2016 року.

 Форма, в якій подається заявка на участь в конкурсі "Лелека"
ЗАЯВКА
на участь у Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків
«Лелека – 2016» від ____________________ ЗНЗ (області, району (міста), села)
ЗНЗ, ПТНЗ
(повна назва)
Адреса, 
контактні телефони, Е-mail
ПІБ вчителя (викладача) або координатораДані квитанції про сплату благодійного внеску
класи5
клас

клас

клас

клас

клас
10 
клас
11 
клас
Всього
З них–пільговики
Кількість завдань

  
  
  
Завантажити шаблон ЗАЯВКИ В КОНКУРСІ
zajavka.doc [28 Kb] (cкачувань: 1127)

Форма, в якій подаються списки до реєстрації в конкурсі "Лелека"
СПИСОК
учнів___________________________________________________________
(навчального закладу (села, району (міста), області ­ – вказати необхідне), 
які беруть участь у Міжнародному учнівському конкурсі юних істориків «Лелека – 2016»
шифр
Назва  ЗНЗ, ПТНЗ
ПІБ вчителя (викладача)
Класи
5 кл
6 кл
7 кл
8 кл
9 кл
10 кл
11 кл
Разом
Кіл-сть учнів








№ з/п
Прізвище, ім’я учасника
шифр регіону
клас
кількість балів





Завантажити шаблон СПИСКІВ
spiski.doc [33 Kb] (cкачувань: 1034)